6. Roman ŠNAJDR


Dalším držitelem VkVysočiny je Roman Šnajdr z Bystřice nad Pernštejnem, který se na vysočinské vrcholy vydal už potřetí.

Bonusové vrcholy:

„Ahoj,
tak to mám za sebou komplet 😉 byl to boj.Vyrážel jsem v sedm ráno,oblečen jak kdyby byl listopad.A tak to vydrželo,až do jedné hodiny. Vítr jak sviňa (samožřejmě proti), 10 stupňů a v podstatě za prázdniny najeto nula nula km znamenalo,že už v Olešné jsem měl nutkání to otočit.Ale říkal jsem si že Žďár rozhodne. Nakonec
jsem to teda rozšlapal a valil. Cestu jsem moc nevymýšlel a jel až do Batelova po hlavní. Na kopec jsem naplánoval nejkratší cestu a to byla chyba. Na silničním kole nesjízdné a tak mě čekal hodinový výšlap v těch pohodlných cyklobotách :-((
Samozřejmě nahoře jsem zjistil, že tam vede asfaltka,sice o pár km delší, ale rozhodně by to bylo rychlejší. Tím jsem nabral i dost velký časový skluz a začal být dost nervní, abych se dostal ještě za světla domů. 
Po sjezdu z Javořice, už teda po asfaltu se umoudřilo i počasí. Hup do trenek,trika a hned se jelo líp. Zpateční
cesta ubíhala docela rychle, opravdu ty silniční kola po dobré silnici jedou jak raketa. Kopce už mě teda dávali
zabrat, prostě ty lehké převody tam chybí. Před půl pátou jsem dorazil do Žďáru a po zjištení, že za 10minut jede vlak jsme neodolal B-) Takže najeto 165 km za 7a půl hodiny čisté jízdy.
Shrnuto, za tento ročník našlapáno 1061 km ve 14 výletech a velké těšení na ročník 2018 ;-)“