28. KUBÍČKOVÁ Marcela


Poslední zářijový den se k úspěšným účastníkům přidala Marcela Kubíčková z Dolní Bečvy. Výlet na Vysočině jí trval 3 dny, stál ušlapaných 264 km a nastoupaných 5 799 m.

„Je mi líto, že jsem měla na poznávání vaší krajiny jen pár dnů. Zato jsem si ty 3 dny parádně užila a využila do poslední chvíle a nočních hodin – Květnice v temném sjezdu s divokými prasátky stála za to – tak rychle jsem z lesa snad nikdy nesvištěla.

 Děkuji za skvěle vybrané vrcholy, které mi dovolily poznat alespoň trošku kraj, který znám jen velmi málo. Po chladných dnech s vidinou babího léta jsem se rozhodla na Vysočinu vyrazit naslepo, bez zajištěného ubytování. Základnu jsem měla v Bystřici, kde se mi za pomoci a úžasné ochoty místních podařilo zkombinovat 2 noci. Mohla jsem tedy vyrazit za poznáním.

 Velkou inspirací při plánování mi byl pan Jiří Juřena, jehož trasami jsem se nechala inspirovat. Poděkování patří i kamarádovi Petrovi, který se se mnou podělil o své zážitky a dal pár doporučení. Jeho slova mi zněla v hlavě, když jsem dorazila do Horní Čepí a říkala si proč ten Petr panikařil, vždyť ten křížek je přece tak snadno k nalezení. Něco mi stále říkalo, že jeho varování mám brát vážně. A tak jsem vytáhla papíry a díky zvýrazněné číslici 550 bylo jasno. Klobouk dolů před tím, kdo vymýšlel tento vrchol. Nádherné místo, kam opravdu stálo zato vyšlapat.

 Obrovský respekt jsem měla ze Sýkoře – kopce jsem se bála. Nakonec to byl krásný stoupák, který znám od nás z Beskyd. A pak ten sjezdík dolů do Nedvědice – prostě paráda.

 Nejkrásnější v mých očích byla Metodka. Zde jsem byla brzy ráno a ty výhledy, okolí, klid a pohoda mne nabily na celý den. Děkuji moc za krásné zážitky a posílám 20 fotek + 2 bonusovky (zvířátka na Dědkovské hoře jsem si nenechala ujít a paprsek za vrcholem Sýkoře se tak povedl).

 Krásný podzim na Vysočinu přeji z Beskyd, Marcela Kubíčková“