4. Jindřiška Kysilková


Během dubna se vydala na vrcholy i loňská účastnice Jindřiška Kysilková z Havlíčkova Brodu!
1. 4. Vyrazila jsem na jednodenní vyjížďku s plánem zdolat tři kopce. Protivítr byl strašlivý, a tak ze tří byly dva: Mamlas a Rosička. 32 km.
13. – 14. 4. Dvoudenní vandr, opět dosti větrné počasí a první letošní bouřka. Vojtěchovská rozhledna, Devět skal, Drátník, Žákova hora za hluboké tmy. Bivak před Škrdlovicemi a poslední kopec – Žižkova mohyla. 84 km.
20. – 22. 4. Na třídenní vandr mě doprovodil můj osobní cyklomechanik a fotograf. Nádherné počasí, líbezná jarní krajina s rozkvetlými stromy, náročné kopce Svratecké hornatiny s luxusními výhledy. Z Doubravníka na Bozinku, poté Klucanina, rozhledna Babylon,  a jako loni strmým kopcem z údolí Svratky na Zubštejn, jen jinou cestou o fous vedle. Pro zvýšení náročnosti už za tmy. Bivak na hradě. Druhý den Karasín, Horní les, Lucký vrch, Buchtův kopec (bivak skoro na vrcholu).  Na závěr Tři kříže u Nového Města a do Žďáru na vlak. 166 km.
27. – 28. 4. Dvoudenní vandr, poslední etapa. Odpoledne ze Žďáru od vlaku k hrobce v Netíně, poté Rubačka. Cestou, kterou jsem ji dobyla já, asi jel málokdo z účastníků. Schválně, kdo z vás viděl dřevěnou loveckou chatku stejnojmenného názvu? Podvečerní přejezd pod Svatou horu a bivak u pramene Bílého potoka. Na vrchol se mi už – za husté tmy – nechtělo, navíc nahoře dost foukalo. Celý den hodně větrno (protivítr, jak jinak). Ráno výstup na Svatou horu – a mám hotovo! Dojezd do Žďáru na vlak. 99 km.
Celkem jsem během čtyř akcí ujela 381 km. Převýšení jsem nepočítala.  Bez defektu, bez zranění či jiných potíží. Moc děkuji za tuhle skvělou akci. Už začínám pošilhávat po některé další koruně.

 

Jarošův Monument u Dráteníku

Rozhledna Klucanina

Ráno na Zubštejně