15. Lenka Botošová & 16. Bohumír Navrátil


Lenka Botošová (Svitavy) a  Bohouš  Navrátil (Polička) jsou dalšími držiteli letošního ročníku Vrchařské koruny Vysočiny.

„Již po podruhé jsme zdolali všechny vrcholy VKVys  „jedním vrzem“  a  to  1.  až – 2. 7. 2018 

Předpověď počasí na oba dny je příznivá. Za ranního kuropění zahajujeme náš cyklovandr ve 04:30 hodin z Vojtěchovské rozhledny. Při stoupání na další vrcholek nás provází nádherné výhledy na hřebeny Orlických hor a Krkonoš rýsující se ve svitu vycházejícího slunce. Držíme se plánu, objíždíme vrcholy Žďárských vrchů a to Lucký vrch, Buchtův kopec, Drátník, Devět skal, Žákovu horu, pokračujeme na Žižkovu mohylu, Mamlase, rozhlednu Rosičku a Tři kříže. Pak již směřujeme na jih k Velkému Meziříčí, zajíždíme k hrobce Lobkowiczů a při západu slunce jsme na rozhledně Rubačka. Svatou Horu zdoláváme o půlnoci. Následuje noční přesun do Tišnova, nebe je jasné, měsíc svítí jak o závod a je chladno.  Drápeme se na rozhlednu Klucaninu, teplota je okolo 4 stupňů celsia. Značně znaveni přespáváme na místě. Za svítání zahříváme svá chladem ztuhlá těla výstupem na rozhlednu. Pohled na ještě spící město je okouzlující. Po sjezdu do Tišnova zastavujeme na nádraží, dáváme velké kafe a po krátké zastávce míříme dál na Svrateckou hornatinu přes Bozinku, rozhlednu Babylon, ve Štěpánově se stavujeme na oběd a jedeme na Zubštejn, Karasín, Horní les, zdoláváme hrad Svojanov a naše putování je u konce. Uhasíme žízeň zaslouženým Bernardem a v 17 hodin pořizujeme poslední vrcholové foto.

Bylo to nádherné putování a zážitky budeme vstřebávat ještě dlouho. Až na přetržený řetěz, jehož oprava nás při výjezdu na Buchtův kopec trošku zdržela, se nám defekty a technické problémy vyhýbaly. Celkem najeto 298 km a nastoupáno  6 067 m.“