26. Jiří Strbačka


Který vrchol/úsek se ti líbil nejvíce?

Nejvíc se mi líbil přejezd přes Žákovu horu, Devět Skal, Dráteník a Buchtův kopec, to jsem si připadal jako doma. Chtěl jsem to protáhnout ještě na Lucký vrch, ale bohužel už nebyl čas.

Který vrchol/úsek byl pro tebe nejnáročnější?

Nejnáročnější bylo asi stoupání po červené trase na Žákovu horu a potom sjíždět dolů. Plno balvanů na cestě vzhůru i dolů.

Na kolika vrcholech jsi byl poprvé v životě?

Jelikož jsem z Horní Lidče na Valašsku, tak jsem byl na všech vrcholech poprvé.

Jakou zajímavou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil?

Když jsem jel z Devíti skal na Drátník, tak jsem se na rozcestí Dráteničky nekouknul do mapy nebo na rozcestník a místo toho abych jel na Drátník, tak jsem vystoupal na Malinskou skálu. Bonusový vrchol. 😊

Jaký vrchol bys chtěl zařadit do příštího ročníku a co bys vylepšil?

Bohužel se víc pohybuju v okolí Žďáru a Města, tím pádem můžu více doporučit vrcholy v této oblasti: Šindelný vrch, pramen Svratky, Křivý javor, Harusův kopec, Pohledecká skála, Malinská skála, Štarkov – zřícenina, Čtyři palice, Milovské perničky, Zkameněly zámek, lovecký zámeček Karlštejn, prostě plno krásných míst tu máte. Ze vzdálenějších koutů třeba rozhledna Šiklův mlýn, rozhledna Fajtův kopec a nebo Pernštejn

Co bych vylepšil? Netuším, jestli jste něco takového již neorganizovali, ale zkusit nějakou společnou vyjížďku nebo noční přejezd? Případně sraz véčkařů v nějakém kempu, kam by všichni dojeli na kolech? Prostě společné akce pro větší propagaci VKVys, neboť na cestách jsem potkal plno zdatných cyklistů, tak ať se objeví i na výsledovce.

Tvůj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen)….

Minulý rok mne kamarád Marek Bělota přiměl opět začít jezdit na kole a dal jsem VKV, cinkla jedna koruna. Letos jsem sjel VKV a navíc VKVys, takže cinknuly dvě koruny, krom toho jsem rozjezdil i vrchařskou korunu Zlínska a Trenčianska, ale čas s rodinou je přednější, tak je asi letos nedojedu. Tím pádem bych si chtěl dát za cíl, aby příští rok cinknuly koruny 3.